Plac zabaw przy ul. Gronowej w Wilanowie

IMG_2012

Plac zabaw przy ul. Gronowej w Wilanowie (niedaleko jeziorka powsińskiego)

Jedną z częstych atrakcji, jakie sobie serwujemy z młodą, to wycieczka rowerowa. Naszą ulubioną, moją na pewno ale córa twierdzi podobnie, trasą jest trasa Wał Zawadowski-Kępa Falenicka-Kępa Oborska-Okrzeszyn-Wilanów. Swoją drogą bardzo polecam, ponieważ jest się gdzie zatrzymać, widoki niczym na wsi, konie, kury, plaże i place zabaw.

Plac zabaw przy ul Gronowej w Wilanowie to dobry przystanek w drodze nad lub znad Wisły dla miłośników rowerowych wycieczek. Jak powszechnie wiadomo, dziecko w foteliku nie chce siedzieć w nieskończoność, a jak jednym z celów do osiągnięcia jest plac zabaw, to i cierpliwość młodej ulega zwiększeniu.

Miejsce: Plac zabaw usytułowany jest w zasadzie przy zbiegu głównych tras rowerowych biegnących nad Wisłę lub nad jeziorko powsinkowskie, przez co głównymi użytkownikami jego są mali rowerzyści. Prawdę mówiąc jest to jeden z moich ulubionych placów zabaw, ponieważ łączę swoją przyjemność w postaci przejażdżki na rowerze, z przyjemnością córy w postaci szaleństw na różnych przyrządach.

Zabawki:

Park podzielony jest na dwie części, dla dzieci większych z parkiem linowym, suwnicą, wieżą, ścianką wspinaczkową i huśtawkami bez oparcia oraz część dla dzieci mniejszych z piaskownicą, karuzelą, domkiem i strefą muzyki.

– park linowy (pajęczyna): dość powszechnie spotykane urządzenie na placach zabaw, jednakże w przypadku Gronowej, jest ona dostosowana dla młodszych dzieci – mniejsze wysokości, gęstszy splot lin, umożliwia spokojne pokonywanie kolejnych przeszkód przez młodsze dzieci. Na całkiem sporej powierzchni, co powoduje, że całkiem dużo dzieci się tam zmieści.

IMG_1987

– suwnica: zabawka ewidentnie dla starszych dzieci. Przypomina bardziej przyrząd na poligonie do treningu żołnierzy, gdzie wisząc należy przejechać określony odcinek.

– wieża ze zjeżdżalniami: ulubiona zabawka młodej, bo wieża nie jest taka niska, trzeba się wspiąć i są dwie zakręcone zjeżdżalnie, którymi można zjechać na dół. Wieża zazwyczaj cieszy się największym powodzeniem.

IMG_1986

– ścianka wspinaczkowa: średniego rozmiaru ścianka, wydaje się ciekawą zabawką, jednakże dla młodej wciąż trochę zbyt dużą. Patrząc na jej zamiłowanie no wspinania się, niedługo stanie się to jej ulubioną rozrywką na placach zabaw.

IMG_1996

– Huśtawki: 2 sztuki huśtawek bez oparcia po stronie dzieci większych, 2 dodatkowe sztuki z oparciem po stronie dzieci mniejszych. Dodatkowo ciekawe huśtawki dwuosobowe.

IMG_1988

– Piaskownica: piasek stanowi podłoże na terenie całego placu, w miejscach, gdzie znajdują się przyrządy do zabawy. Dodatkowo jest piaskownica ale nie wzbudza ona wielkiego entuzjazmu. Ciekawszy wydaje się domek do zabaw w piasku.

IMG_2007

– Strefa muzyki: moim zdaniem niesamowicie pomyślane urządzenia, gdzie można wydobywać dźwięki, z różnego typu bębenków, dzwonków, tub, itd.

IMG_1998

– Domek ze zjeżdżalniami dla młodszych dzieci: standardowe wyposażenie placów zabaw, czyli konstrukcja ze schodkami, domkiem i platformami ze zjeżdżalniami.

IMG_2009

Zalety: fajne miejsce na krótką przerwę i odpoczynek podczas rowerowych wycieczek. Strefa dla mniejszych dzieci znajduje się w osłonie drzew, dzięki czemu można przez chwilę posiedzieć w cieniu. Uwaga, park linowy oraz wieża znajdują się na odsłoniętym placu, przez co mocno nagrzewają się w upalne dni. Jeden z placów, które naprawdę bardzo lubię, pewnie ze względu na możliwość połączenia mojej pasji do jazdy rowerem, z pasją młodej czyli placem zabaw.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s