Plac zabaw w Parku Moczydło na Woli

Lato w pełni, czyli sezon placów zabaw również w pełni. Powoli zaczynają nam się nudzić lokalne wilanowskie miejscówki, więc rozpoczynamy występy gościnne w różnych miejscach w Warszawie. Na pierwszy ogień poszedł park Moczydło i tamtejszy plac zabaw. Ma to swoje uzasadnienie, w takie upalne dni jakich doświadczyliśmy w ostatni weekend, każdy poszukuje miejscówki z odrobiną cienia, a w parkach cienia nie brakuje. Pamiętajcie jednak, że sam plac zabaw nie jest ocieniony, przez co w przypadku upałów najlepiej zjawić się tutaj wczesnym rankiem lub popołudniu. Plac jest na tyle duży, że znajdują się tutaj zabawki zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci, choć nie można powiedzieć, że jest on podzielony na dwie strefy.

IMG_2997

IMG_3019

Dodatkowo sam park stanowi ciekawe miejsce na weekendowy wypad, mamy tutaj górkę, dużo cienia i staw ze sporą ilością kaczek. Miejsca do spacerów naprawdę dużo.

IMG_3027

Miejsce: Park Moczydło na Woli, tuż obok stadionu Olimpii Warszawa. Dojazd: Od Prymasa Tysiąclecia ulicą Czorsztyńską lub od Górczewskiej ulicą Deotymy.

park moczydło mapa

Nawierzchnia: oczywiście Piasek! Nie ma się co dziwić, wszak na piasku jest w miarę bezpiecznie.

Zabawki: Tego jest naprawdę sporo, o różnym stopniu trudności, dostosowane do różnego wieku małych rozbójników, od roku do nawet 10. Dzieciaki mogą korzystać zarówno z licznych rozbudowanych konstrukcji, jak również z piaskownicy, pajęczyn różnego typu, huśtawek i innych bujaków.

IMG_3008

Tutaj mamy przykład konstrukcji dla nieco młodszych dzieci, niewysokie drewniane schodki, mały tunel oraz niska zjeżdżalnia, pozwalają na zabawę nawet tym, co niedawno wstali na nogi.

IMG_3014

Ta jest już bardziej rozbudowana, z wąską kładką i bez schodków, co wskazuje na konieczność opanowania wchodzenia po drabinkach małych użytkowników.

IMG_3018

Podobnie rzecz się ma z kolejną konstrukcją, gdzie dzieciaki muszą już całkiem nieźle się wspinać, aby z niej korzystać.

Na koniec ta największa, z największą ilością wejść, przejść, zjeżdżalni, tubą i wszystkim. Poziom trudności nie jest zbyt wysoki, więc już i 2 latkowie mogą z niej korzystać.

IMG_3013

Przy treningu wspinaczkowym, warto również zadbać o równowagę. Wcale nie jest tak łatwo, jak się wydaje pokonać to diabelskie miejsce treningów przyszłych polskich himalaistów.

Celem uzupełnienia treningów, można zawsze skorzystać z tego:

IMG_3002

Są tutaj również dwie piaskownice, jedna trochę na uboczu, paująca bardziej młodszym amatorom piaskowych zabaw,

IMG_3003

druga w centralnym punkcie placu, gdzie pod kątem przyszłych archeologów, inżynierów i architektów, kształcą się jedynie troszkę starsze dzieciaki.

IMG_3005

Huśtawki i bujawki:

Huśtawek jest 6 w różnym miejscu i róznej wielkości, więc każdy miłośnik huśtania powinien znaleźć coś dla siebie i nie czekać zbyt długo w kolejce.

Toaleta: tuż przy placu zabaw znajduje się toaleta, więc najpilniejsze potrzeby można załatwić

IMG_3025

Co w okolicy?

W odległości około 100 metrów od placu zabaw znajduje się całkiem spora siłownia na świeżym powietrzu, więc jak ktoś bardzo chce aktywnie spędzić czas, to nie ma z tym problemu. W całym parku jest dużo ścieżek rowerowych, jedna prowadzi tuż obok placu zabaw, co za tym idzie, można wybrać się tutaj również rowerem.

IMG_2995

Jeśli zgłodniejemy, możemy skorzystać z oferty restauracji Mississippi mieszczącej się tuż przy Parku od strony ulicy Czorsztyńskiej. Mają menu dla dzieci, Pizzę i piwo dla dorosłych ;). Młodzież mówi, że pizza jest ok.

IMG_2991

Niestety jeśli chcemy skorzystać z oferty jakiegokolwiek sklepu, najbliższe są delikatesy na rogu ulic Deotymy i Górczewskiej.

W parku ma swoją siedzibę klub Olimpia Warszawa, dzięki czemu, można również pograć w piłkę na boisku, a w każdą niedzielę Ci co chcą, mogą zrobić dodatkowo zakupy na bazarku na kole (właśnie na terenie Olimpii). Dodatkowo park ze stawami, czyli można spacerować, karmić kaczki, przeskakiwać przez kamienie i wiele innych rzeczy, które przyjdą do małych głów naszych pociech.

Niezależnie od letniej aury, gorąco polecam.

Korpotata.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s