Plac zabaw – Obrońców Tobruku

IMG_3054

To już dziś, długi weekend, czyli to co rodzice lubią najbardziej ;)… można spędzić trochę więcej czasu z naszymi pociechami i odliczać godziny do powrotu do pracy.. Przed długim weekendem chciałbym zaprezentować Wam jedną z moich, a może powinienem napisać naszych, ulubionych miejscówek, w temacie placów zabaw. Plac ogromny, zróżnicowany, gdzie każde dziecko znajdzie coś dla siebie ale… charakteryzujący się sporym obłożeniem. Nawet parkowanie może stanowić tu problem. Plac według regulaminu jest placem dla dzieci od 3 lat, ale nie sugerujcie się tym, jest tutaj miejsce zarówno dla większych dzieci, które mogą szaleć po niezliczonej ilości przyrządów, oraz miejsce dla młodszych dzieci, oddzielnie ogrodzone, gdzie rządzą Ci, którzy jeszcze nie mówią lub mówią niewiele. Plac położony jest w parku sąsiadującym z apartamentowcami, w których bardzo fajnie zorganizowana jest lokalna społeczność (np. Wspólne oglądanie meczów naszej reprezentacji podczas Euro 2016).

IMG_3051

IMG_3049

Miejsce: Obrońców Tobruku na tyłach Fortu Bema. Dojazd jest stosunkowo łatwy, można się tu dostać od ul. Prymasa Tysiąclecia lub Powstańców Śląskich. Co jest dobre, to tuż przy placu znajduje się całkiem spory parking, po którym w weekendy i tak trzeba pojeździć, aby znaleźć miejsce, ponieważ plac cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W pobliżu znajduje się Fort Bema, centrum handlowe, a tuż przy samym placu, kawiarnia, w której można coś zjeść i wypić.

IMG_3053

Część dla tych większych:

Zabawki:

– duży wał, na który można się wspiąć, wbiec, przebiec po całym, bo wyposażony jest w liczne przejścia, zejścia, mostki, dodatkowo co kilkanaście metrów można z niego zjechać, różnymi zjeżdżalniami, jak dla mnie super!

IMG_3055

IMG_3062

– Konstrukcja do wspinania – całkiem spora, z licznymi wejściami, zejściami ale raczej dla dzieci, które już swobodnie biegają i wspinają się w różne miejsca.

IMG_3059

– Pajęczyna, czyli wspinanie się po linach, całkiem spora i dobra dla małych pająków.

IMG_3061

– huśtawki, róznego typu, od huśtającej się platformy, przez zwykłe huśtawki bez oparcia, kończąc na licznych naziemnych bujawkach, jest w czym wybierać.

– Coś dla małych komandosów, czyli jazda na linie. Rzadko spotykana atrakcja na placach zabaw, więc ciesząca się sporym powodzeniem. Dodatkowo kilka innych zabawek do wspinania i trenowania równowagi.

IMG_3074

Część dla tych średnich:

– dwie konstrukcje do wspinania się, jedna połączona z przemysłem wydobywczym, czyli przesypywanie, wciąganie i wykopywanie piasku.

IMG_3079

IMG_3082

– kopara! Obiekt pożądania każdego dziecka, można usiąść i kopać, jak w prawdziwej koparce. Czasem trzeba długo poczekać, aby móc z niej skorzystać.

IMG_3078

 

– trampoliny. Tak, to również tutaj znajdziecie, podobnie jak i małą siłownię na powietrzu.

– skałki – można się wspinać niczym na prawdziwe skały i wcale nie jest to takie proste.

Część dla najmłodszych:

IMG_3077

– huśtawki z oparciem, sztuk 2. Oczywiście każdy zdaje sobie sprawę, że tutaj naprawdę trzeba odstać swoje w kolejce, bo są jedynie dwie.

IMG_3093

– konstrukcja dla najmłodszych, gdzie jest zjeżdżalnia, małe schodki, taka, gdzie poradzą sobie nawet Ci, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki.

– piaskownica, bardzo fajna, z kilkoma ściankami, gdzie można się skryć, jak również otworzyć niewielki geszeft z wyrobami z piasku.

IMG_3091

– bujawki i inne.

Reasumując, tutaj możemy spędzić pół dnia, a i tak dzieci nie będą się nudziły. Po zabawie można skoczyć coś zjeść lub do kina, albo na spacer po Forcie.

Co w okolicy dla dorosłych?

  1. Kawiarnia przy parkingu i wejsciu na plac zabaw.
  2. W odległości spaceru znajdziecie centrum handlowe z kinem i kilka miejsc z jedzeniem. Tak McDonalds też się znajdzie.
  3. Fort Bema – spacer w zasięgu ręki.

Udogodnienia:

  1. Parking – wjazd od ul. Obrońców Tobruku
  2. Stacja rowerów venturilo, w pobliżu.
  3. Blisko Pętli autobusowej.

Pozdrowienia,

Korpotata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s